EĞİTİMLER
Belentepe Çiftliği'ndeki tüm eğitim ve aktiviteler geçici süreliğine iptal edilmiştir. Çiftlik Kapalıdır.

Doğa ile Tasarıma Giriş Kursiyerleri, Ocak 2020 Boğaziçi Üniversitesi

Doğa ile Tasarıma Giriş Kursiyerleri

Çiftliği kurmamızın temel amaçlarından biri de doğa ile uyumlu, sürdürülebilir bir yaşam anlayışının mümkün olduğunu ilgili herkese gösterebilmek, anlatmaktı. Çiftliğimizde uygulamalı olarak çeşitli eğitimler düzenledik.

Korona hastalığı sürecinde, 2020 başında çiftliğimiz eğitim ve aktivitelere kapandı. Bu süreçte internet üzerinden online eğitim alanımız belentepe.thinkific.com ‘u açtık. Temmuz 2020 – Ocak 2021 arasında 1500’ün üzerinde kişi online eğitimlerimizi aldı.

belentepe.thinkific.com ‘da ücretsiz dersler yanında, ilgilenebileceğiniz çeşitli dersleri istediğiniz zamanlarda, uygun fiyatlara takip edebilirsiniz.

belentepe.thinkific.com da yer alan online eğitimlerimiz:

Bu kursun amacı insanlar olarak dünya üzerindeki yerimizi, doğaya olan etkilerimizi bütüncül anlayışla görmemizi sağlamak ve başta bahçecilik olmak üzere bilgi ve beceri kazandırmaktır.

Kurs ücreti 550 TL’dir. Öğrenci, öğretmen ve emeklilere %30 indirimle 385 TL’dir.Balkonda, terasta, beton üzerinde ve toprak olan her yerde başarılı bahçecilik yapıp doğal ve sağlıklı gıdalar üretebilmeniz için bu kursu hazırladık.

Online Bahçecilik Kursu ücreti 350 TL’dir. Öğrenci, öğretmen ve emeklilere %30 indirimle 245 TL’dir.Kendi kendine yetebilen, doğa ile uyumlu, sürdürülebilir yaşam alanları tasarımı yol haritası verilir.

Toprak koruma ve üretme, doğanın işleyişlerini anlama, su tutma, doğal gıda üretimi, doğal yapılar, temiz enerji, geri dönüşüm, bozkırları yeşertme ve gıda ormanları kurma gibi temel konular işlenir.

Kurs ücreti 3850 TL’dir. Öğrenci, öğretmen ve emeklilere %30 indirimle 2695 TL’dir

2021 Bahar Kampanyası: Haziran sonuna kadar bu kursu alanlara ‘Doğal Yapılara Giriş Kursu’ ücretsiz açılacaktırKırsalda kendi yaşam alanı kurmak üzere arazi arayanlar için değerli bilgiler ve yol haritası içerir.

Online Doğal Yapılara Giriş Kursu ücreti 590 TL’dir.


Kırsalda kendi yaşam alanı kurmak üzere arazi arayanlar için değerli bilgiler ve yol haritası içerir.

Online Arazi Seçim Kursu ücreti 350 TL’dir.