EĞİTİMLER
Belentepe Çiftliği'ndeki tüm eğitim ve aktiviteler geçici süreliğine iptal edilmiştir. Çiftlik Kapalıdır.

Çiftliği kurmamızın temel amaçlarından biri de doğa ile uyumlu, sürdürülebilir bir yaşam anlayışının mümkün olduğunu ilgili herkese gösterebilmekti. Kısa sürede tahminimizden büyük bir ilgi gördük ve gittikçe artan sayıda kişi çiftliği ziyaret etmek istiyor. Öncelikle ricamız, lütfen çat kapı, habersiz gelmeyin çünkü çok gelenler oldu, bir kısmı çiftliğin kapalı olduğu dönemlere denk geldi, geri döndü.

Çiftliğimizde konaklama imkanı sadece aktiviteler zamanında, aktiviteye katılanlar için mümkündür. Bunun dışında pansiyon veya hotel gibi istenildiği zaman konaklama imkanımız yoktur.

Çiftliğimiz kışın kapalıdır. Genelde kışları bulunduğumuz bölgede sert geçer, Aralık’tan itibaren bazen Mart sonuna kadar kar yağar. Çiftlik kar kaplıyken yapacak pek bir şey olmadığından çifliği kaparız. Çiftlik aktiviteleri hava el verirse Mart ayında başlar ve ziyaretçilere kapılarımız Nisan’da açılır. Nisan – Kasım ayları arasında çeşitli aktivitelerimiz olur.

Aşağıdaki alternatifler dışında çiftliği ziyaret etmek istiyorsanız, lütfen önceden bizleri arayıp ziyaret sebebinizi bildirin ve randevu talep edin. Sadece çiftlik içinde gezinmek üzere ziyaretçi kabul etmiyoruz.

Doğa ve sürdürülebilir yaşama dönüş alanında bilgi ve tecrübemizi aktardığımız eğitimlerimiz ilgi görüyor. Birlikte büyüyoruz, dönüşüyoruz.

Doğa ile Tasarıma Giriş Kursiyerleri, Ocak 2020 Boğaziçi Üniversitesi

Doğa ile Tasarıma Giriş Kursiyerleri

( 12 gün, 72 saat )
16-26 Mayıs 2020 – Belentepe Çiftliği (İPTAL EDİLDİ)

Sadece bizden Giriş Kursu almış ve Sertifika Kursumuza Devam Etmek isteyenler içindir.

( 12 saat, 2 gün)
25-26 Nisan 2020 – Belentepe Çiftliği (İPTAL EDİLDİ)

Bu kursun amacı insanlar olarak dünya üzerindeki yerimizi, doğaya olan etkilerimizi bütüncül anlayışla görme becerisi kazandırmak ve yakın çevremizde faydalı çalışmalar yapmak üzere bir yol haritası ve örnekler sunmaktır.