EĞİTİMLER
Belentepe Çiftliği'nde Canlı Eğitim ve Aktiviteler Başlıyor!

Doğa ile Tasarıma Giriş Kursiyerleri, Ocak 2020 Boğaziçi Üniversitesi

Doğa ile Tasarıma Giriş Kursiyerleri

Çiftliği kurmamızın temel amaçlarından biri de doğa ile uyumlu, sürdürülebilir bir yaşam anlayışının mümkün olduğunu ilgili herkese gösterebilmek, anlatmaktı. Çiftliğimizde uygulamalı olarak çeşitli eğitimler düzenledik.

Korona hastalığı sürecinde, 2020 başında çiftliğimiz eğitim ve aktivitelere kapandı. Bu süreçte internet üzerinden online eğitim alanımız belentepe.thinkific.com ‘u açtık. Temmuz 2020 – Mayıs 2022 arasında 3500’ün üzerinde kişi online eğitimlerimizi aldı.

Hepinizin bildiği gibi, ülkemiz çok sayıda insanı destek ve yardıma muhtaç bırakan yıkıcı bir depremle tekrar sarsıldı. Bu son değil, benzer ve daha büyük depremleri de bekliyoruz.

Ancak bu trajedinin ortasında eşsiz bir fırsat da var. Yerleşim alanlarının yeniden inşası ve toplumun yeniden yapılanacak olması, bize sürdürülebilir ve dayanıklı tasarım şansı sunuyor. İşte bu noktada eğitim portalımız devreye giriyor.

Permakültür tasarımı, agroekoloji, doğal yapı türleri ve tasarımı, sürdürülebilir insan yerleşimleri, kompost tuvaletler, yağmur suyu hasadı ve daha fazlası hakkında zengin bilgi ve kaynaklara sahibiz. Ve bu bilginin depremden etkilenen bölgelerde yeni, sürdürülebilir yerleşimler yaratmak için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle eğitim portalımızdaki içerikleri ülkemizde herkese ücretsiz olarak sunmaya karar verdik. Sürdürülebilirlik yolunda atılacak ilk adımın eğitim ve bilinçlenme olduğuna inanıyoruz ve herkesin daha iyi bir gelecek yaratmak için ihtiyaç duyacağı değerli bilgileri herkesle paylaşıyoruz.

Afet Bölgeleri için Çözümler bölümünde çadır ve konteyner kamplarının iyileştirilmesi için, yeni ekolojik yerleşkeler kurulması çözümleri bulabilirsiniz.

Eğer eğitim portalımızdaki bilgileri değerli bulduysanız, deprem bölgesinde depremzedeler için örnek bir ekolojik yerleşke oluşturabilmek üzere hazırlamakta olduğumuz projemizi destekleyebilirsiniz.

Sizlerden ricam, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak üzere bir araya gelelim. Çocuklarımıza yaşanabilir, güçlü ve daha dirençli bir ülke ve Dünya bırakabilmek için bu fırsatı değerlendirelim. Depremden etkilenen halkımızdan başlayarak, daha sürdürülebilir bir dünya yaratma misyonumuzda bize katılın.

Desteğiniz için teşekkür eder ve hep birlikte daha iyi yarınlar yaratmayı dilerim.

belentepe.thinkific.com
‘da ücretsiz derslere erişebilirsiniz !

Nihayet Çiftliği’mizde Canlı Eğitimlerimiz Başlıyor!

29-30 Nisan 2023 – Belentepe Çiftliği

Belentepe.thinkific.com online eğitim portalımızdan kurs konuları takip edilirken, bu iki gün boyunca çiftliğimizde bu konuların uygulamaları yapılacak, edinilen bilgiler pekiştirilecek.