AĞIMIZ
Hep birlikte, elimizden geldiğince DÖNÜŞELİM.

Tek başına çabalarımız bir yere kadar.

Doğada en dirençli ve bereketli ekosistemlerin işleyişlerinde, o sistemin bireyleri arasında çoklu faydalı ilişkiler/bağlar bulunur. Tek başımıza gerçekleştiremeyeceğimizi hep birlikte yapabiliriz.

Doğa ile ahenk içinde kendi kendine yetebilen bir örnek yaşam alanı meydana getirdikten sonra, çiftliğimiz gittikçe artan ilgi görmeye başladı. Sürdürülebilir yaşama dönüşümü önemseyen çok sayıda kişi ve kuruluş olduğunu gördük. Eğitimler, aktiviteler, uygulamalar içeren örnek alanımızla birçok kişinin de doğayı, sürdürülebilirliği anlamasına, kendi ve yakın çevrelerini dönüştürmelerine destek olduk; olmaya devam ediyoruz.

Çiftliğimizin açılışı olan 2013’ten bu yana bireylerle, okullarla, belediyelerle, firmalarla çeşitli sürdürülebilirlik çalışmaları yürüttük. Özelliklere çocuklara ve gençlere ulaşmaya ve onlara doğayı, sürdürülebilirliği, iklim değişikliğini anlatmaya çalıştık. Çiftliğimizi ziyaret eden, bizden eğitim alan okullar kendi sürdürülebilirlik çalışmalarına başlıyor; bahçeler kuruluyor. Yerel yönetimlerle birlikte topluluk bahçeleri, ekoparklar kuruluyor. Burada anlatamayacağımız kadar çok örnekler, hikayeler birikti.

Yakın zamana kadar çoğu gönüllülük ve özveriyle yürütülen bu tür çalışmaları çoğaltabilmek, ülke çapına yayabilmek üzere Belentepe ağından bir kesim arkadaşımızla birlikte bir vakıf kuruyoruz – vakıf başvurusu yapıldı, onay bekliyoruz. Vakıfla birlikte çok daha organize, etkili ve çoklu faydalı çalışmalara girişerek, ağımızı büyütmeyi hedefliyoruz.

Doğa ile ahenk içinde sürdürülebilir yaşama doğru birlikte dönüş hikayelerimizi, çalışmalarımızı, ürünlerimizi, hizmetlerimizi paylaşacağımız; çoklu faydalı bağlantılar kurabileceğimiz bir internet portalı hayata geçiriyoruz.

Gelişmelerden haberdar olmak isterseniz, ana sayfamızdaki haber postamıza kaydolun.