Belentepe.thinkific.com eğitim portalımızdaki tüm eğitimler dahil paketimiz
Özellikle kendi yaşam alanını tasarlayıp hayata geçirmek, Permakültür ve Agroekoloji alanlarında kendilerini geliştirmek isteyenler içindir.

Takip edilecek eğitimler:

 • Permakültüre Giriş Kursu
 • Permakültür Tasarım Sertifika Kursu
 • Arazi Seçimi Kursu
 • Doğal Yapılara Giriş Kursu
 • Doğal Bahçecilik Kursu
 • Agroekolojiye Giriş Kursu
 • Permakültür Tasarım Uygulama Örnekleri

Her kurs tamamlandığında o kursun sertifikası kursiyere sunulur.

Online eğitimleri desteklemek üzere her hafta zoom üzerinden soru/cevap oturumları düzenliyoruz. Kaçıranlar için bu zoom kayıtlarını da eğitim portalında kursiyerlerle paylaşıyoruz.

Eğitimleri 2023 Mart ayı sonuna kadar Belentepe.thinkific.com eğitim portalımızdan online olarak akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınızdan alabileceksiniz.

Eğitmen: Taner Aksel

1968 doğumlu. Istanbul Robert Kolej 1987 mezunu. 1991’de İ.T.Ü. inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1991-1993 yılları arasında ABD’de Ohio eyaleti Cincinnati Üniversitesi’nde ‘İnşaat Yapılarının Deprem Davranışının Tespiti’ üzerine yüksek lisans yaptı. 1994’te Türkiye’ye döndü ve kendi firmasını kurarak inşaat mühendisliği alanında yazılım geliştirme, eğitim, danışmanık hizmetleri verdi. 2008’deki küresel ekonomik krize yol açan insan davranışı ile yapıların deprem davranışı arasında benzerlikler bulunca iki yıl süren bir araştırma sonucunda, özellikle iklim değişikliğine dikkat çekmek üzere ‘Kritik Eşik’ kitabını yazdı.

2010’da Bill Mollison’dan permakültür eğitimi alarak ‘Permakültür Tasarım Sertifikası’ sahibi oldu. Permakültür prensiplerini uygulayarak önce İstanbul Beykoz’daki evinin bahçesini doğal yöntemlerle kendi gıdasını üreten ve daha verimli bir şekle dönüştürdü. Ardından Bursa Uludağ’daki 14 dönümlük arazisinin permakültür tasarımını gerçekleştirdi ve Belentepe Permakültür Uygulama ve Doğal Yaşam Çiftliği’ni kurdu. Belentepe Çiftliği bir laboratuvar ve örnek uygulama alanı oldu. Her yıl yüzlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Kurs-atölye, kamplarla sürdürülebilir yaşam anlatılmaktadır. Bu çalışmalar medyanın da ilgisini çekmiş, belgesel, dergi, radyo konuları olmaya devam etmektedir.

Güneş ve rüzgardan elektrik üretimi, ısı pompaları ile toprağın ısısını kullanarak binaların ısıtılması/soğutulması, atık sıvı yağların araçlarda yakıt olarak kullanılması, depreme dayanıklı yapıların tasarımı – özellikle jeodezik kubbe yapılar, doğal yapı malzemeleri, pasif solar yapı tasarımı v.b. de uzmanlık alanları içindedir.

 • Tüm online eğitimler dahil
 • Toplam değeri 15000 TL’nin üzerindeki bu paketi büyük indirimle 5990 TL’ye satın alabilirsiniz.
 • Tüm eğitimler 3 ay boyunca size açık olacaktır.
 • Beher devlet kurumu, stk, belediye ve okullardan birer katılımcıya sadece 3000 TL’dir.

Bu kampanya dahilindeki satışlardan elde edilecek gelirin yarısı Permatürk Vakfı’na bağışlanacaktır. Permatürk Vakfı‘mız, doğa ile ahenk içinde sürdürülebilir yaşama dönüşümde ülke çapında birçok çalışma yürütmektedir ve sizlerin desteği ile bu çalışmaları daha da yaygınlaştırmak istiyoruz.

Satın Al

Devlet kurum, belediye, stk, okuldan indirimli katılım için kaydol